Otwierasz gazetę i na pierwszej stronie widzisz piękny, kobiecy ABS. Marzysz o nim, prawda? Nie martw się! Nie jesteś sama, jest nas zdecydowanie więcej. Jeżeli wszyscy o nim marzymy, to dlaczego nie każdemu udaje się go wypracować? Już śpieszę z odpowiedzią. Poznaj 5 błędów, które oddalają Cię od płaskiego brzucha.

Usiądź wygodnie, zaczynamy lekturę! 🙂

DIETA, DIETA I TYLKO DIETA

Jeden z najczęściej popełnianych błędów. Bardzo często dostaję od Was wiadomości w których żalicie się, że stosujecie drogą dietę, nie popełniacie błędów, nie pozwalacie sobie na grzeszki, a mimo wszystko brzuszek jest taki sam jak był. Nie róbcie tego! Nawet najdroższa, najlepsza dieta przygotowana przez dietetyka niczym z Hollywood, nie przybliży Was do płaskiego brzucha, jeżeli zapomnicie o TRENINGACH!!!!

ŹRÓDŁO: weheartit.com
ŹRÓDŁO: weheartit.com

SPALAMY, SPALAMY I SPALAMY

Nie, nie, nie! Tak też nie robimy! Same spalanie sprawi, że Wasz ABS będzie przypominał płaski, stary, niekształtny dywan, a my kobiety przecież chcemy pięknie zarysowany kaloryfer, prawda? Jeżeli należysz do osób, które mają duża nadwagę, skup się do pewnego stopnia na zrzuceniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale pamiętaj, że masa jest potrzebna do rzeźby. Przeplataj swoje treningi. Jeżeli jesteś szczupła i nie potrzebujesz dużej ilości cardio, zmniejsz ich częstotliwość np. do 2-3 razy w tygodniu, a przede wszystkim NIE ZAPOMNIJ o wzmacnianiu mięśni prostych i skośnych brzucha!

large (19)

RANO, W WIECZÓR I W POŁUDNIE!

Wbrew pozorom, tym razem więcej wcale nie oznacza lepiej. Wyobraźcie sobie, że Wasz pracodawca, wykładowca na uczelni lub nauczyciel, codziennie narzucają na Was jeszcze więcej i więcej obowiązków, a Wy zaczynacie wykonywać je coraz wolniej, mniej dokładnie, a Wasze samopoczucie zaczyna zdecydowanie szybować w dół. Tak samo jest z mięśniami! Kiedy fundujecie im wielki trening codziennie, a nawet kilka razy dziennie z myślą o tym, że szybciej zobaczycie efekty, sami je w takim wypadku niszczycie. Mięśnie musza odpocząć! Trenuj brzuch co 2 dni! Rób jeden dzień resetu w tygodniu i pamiętaj, że wypoczęte mięśnie, to szczęśliwe i pełne energii mięśnie. Pamiętajcie o resecie dla nich.

ŹRÓDŁO: napieramy.pl
ŹRÓDŁO: napieramy.pl

SYSTEMATYCZNOŚĆ!

Ja wiem, że czasami ciężko jest zmotywować się do treningu, że czasami do naszego kraju przyjeżdża piosenkarka lub zespół, który akurat koncertuje w porze Twojego treningu. W takim wypadku pominięcie treningu jest wybaczane! Tak naprawdę jeżeli nie jesteś chora, żyjesz i nie zdarzyło się w Twoim życiu nic szczególnego, nie możesz pominąć treningu. Jeżeli trenujesz w poniedziałki/środy/piątki, musisz się tego trzymać! Tylko połączenie diety, regularności treningowej i zdrowego podejścia do sportu, jest kluczem do sukcesu.

ŹRÓDŁO: weheartit.com
ŹRÓDŁO: weheartit.com

TRENING BRZUCHA NA POCZĄTKU TRENINGU

Tak też nie robimy. Ja wiem, że schemat poprawnie wykonanego treningu opiera się na modelowaniu, cardio i własnie RZEŹBY brzucha! Rzeźbienia brzucha nie zaliczamy do modelowania. Na początku treningu możecie sobie modelować ręce, nogi, później spalać tłuszczyk ale Wasz trening powinien zakończyć się ćwiczeniami na brzuch i rozciąganiem. Nie trenujemy inaczej. No chyba, że nie zależy Wam na efektach.

ŹRÓDŁO: weheartit.com
ŹRÓDŁO: weheartit.com

Przyznajcie się, jakie błędy na początku Waszej drogi o lepsza sylwetkę popełniałyście? Ja przyznaję się, że kiedyś myślałam, że więcej, znaczy lepiej. Na szczęście człowiek kształci się całe życie i błędy popełniane jako nastolatka, mogę sobie wybaczyć. Mam nadzieję, że osoby, które rozpoczynają dopiero przygodę ze sportem, zapamiętają ten wpis i wypracują taki idealny ABS, że niejedna gwiazda z Hollywood będzie mogła im go pozazdrościć.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Juliya