Myślę, że większość z nas przynajmniej raz w życiu próbowała zacząć biegać. Nie każdy od razu jest w stanie pokochać ten wysiłek. Mi się udało! Gdybym tylko mogła biegać, to robiłabym to codziennie. Kiedy zakładałam buty i biegałam czułam się wolna, wyładowałam całą złą energię. Bieganie jest niesamowite! <3! W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam 5 powodów dla których warto biegać. 

1. Wyładowanie stresu

Uważam, że nie ma lepszego leku na stres. Podczas biegania w ” gorsze dni ”  nasz organizm wstrzymuje produkuję katecholaminy ( grupa substancji,  która powodują napięcie nerwowe ), obniża poziom kortyzolu ( hormon stresu ) oraz zwiększa produkcję endorfin ( hormonu szczęścia ). Jeżeli miałaś ciężki dzień w szkole/pracy, to załóż buty i rusz przed siebie! Gwarantuję Tobie, że będziesz szczęśliwa.

2. Miłość

Osoby, które regularnie biegają znacząco poprawiają swoją kondycję, która w pozytywny sposób wpływa na jakość i długość igraszek z partnerem.

3. Biegać każdy może, niezależnie od funduszy

Tak naprawdę bieganie jest jednych z najtańszych sportów. Nie potrzebujemy wielkiej ilości sprzętów sportowych. Wystarczy jedna, dobra para butów, w której możemy przebiec 500-1000 km ( zależy od jakości obuwia ). Osoba, która biega 80 km miesięcznie za kwotę około 300 zł może pracować nad swoją sylwetką, samopoczuciem przez cały rok :).

4. Wpływ na mózg

Po 20 minutach biegania poprawia się nasza koncentracja. Podczas tej aktywności jesteśmy w stanie rozwiązać wszystkie problemy, które wcześniej wydawały się nam nie do rozwiązania.

5. Biegasz i chudniesz

Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo poprawia naszą kondycję oraz buduje mięśnie. Zostało udowodnione, że osoba, która biega 30 km tygodniowo czyli 5 km dziennie przez 6 dni, to jest w stanie znacząco poprawić swoją sylwetkę bez większych zmian w dotychczasowym jadłospisie ( tzn. zdrowe odżywianie bez ucinania kcal. ).

Myślę, że udało mi się udowodnić Wam jaki wpływ na nasze życie ma bieganie. Jeżeli jeszcze nie rozpoczęłyście swojej przygody z tą aktywnością lub o niej zapominałyście, to najwyższa pora wyciągnąć zakurzony buty z szafy i zacząć biegać. Pochwalcie się w komentarzach dlaczego biegacie:). Może wspólnie uda nam się udowodnić innym, że naprawdę warto biegać;).

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya