Myślałam, że mit mówiący o tym, że sztangi, hantle itp. akcesoria sportowe są stworzone wyłącznie dla mężczyzn. Kochane to jest bzdura! Każda z Was może, a nawet powinna trenować siłowo. Gwarantuję Wam, że nie będziecie wyglądały jak ” Pudzian “. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam 5 powodów dla których warto ćwiczyć z obciążeniem. Mam nadzieję, że uda mi się Was przekonać do treningów siłowych.

1) Spal swój tłuszczyk

Bardzo często zarzucacie mi, że w moich wydarzeniach za mało jest treningów cardio. Wiele z Was nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, że kiedy trenujemy siłowo również dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej. Podczas takiego treningu z naszego ciała pozbywamy się prawie tylko zbędnej tkanki tłuszczowej. Robiąc trening aerobowy ( cardio ) pozbywamy się około 75 % tłuszczu, a reszta to mięśnie. Mam nadzieję, że teraz już wiecie dlaczego ważne są treningi siłowe :).

2) Podkręć swój metabolizm

Trening z wykorzystaniem ciężarów zwiększa tempo naszej przemiany materii. Do spalania dochodzi nawet kilka godzin po zakończeniu treningu. Robiąc same treningi cardio doprowadzamy do zmniejszenia metabolizmu ( mniejsze efekty treningów ). Mięśnie mają największe zapotrzebowanie kaloryczne. Osoby, które posiadają więcej tkanki mięśniowej, będą więcej spalały energii, dzięki temu podkręcą metabolizm, a do spalania będzie dochodziło nawet po treningu w czasie odpoczynku.

3) Wzmocnij swoje stawy

Dzięki treningom siłowym ( oczywiście poprawnie wykonanym ) zwiększa się gęstość naszych kości. Stają się one mocniejsze i mniej narażone na różnego typu urazy. Ćwiczenia siłowe zmniejszają również ryzyko osteoporozy.

4) Popraw swoją koncentrację

Podczas treningu zwiększa  się ilość wydzielanej okscytyny ( hormon miłości ) oraz dopaminy ( odpowiada za energię, samopoczucie, motywuje do działania ). Dzięki temu poprawia się nasza koncentracja, zwalczamy stres i działamy w pozytywnym nastawieniu.

5) Seksowna sylwetka

Jak już wcześniej wspominałam, trening cardio spala równie nasze mięśnie. Sylwetka bez mięśni nie prezentuje się najlepiej. 1 kilogram mięśni jest o około 18 % mniejszy niż kilogram tłuszczu. Kiedy dbasz o to, żeby Twoje ciało nie było pozbawione mięśni, skóra staje się bardziej napięta, sylwetka dobrze wygląda. Pamiętajcie, że osoby szczupłe dobrze wyglądają w ubraniu, a osoby wysportowane również bardzo dobrze wyglądają nago :). TRENUJCIE  Z OBCIĄŻENIEM! 🙂

Mam nadzieję, że każda z Was od dzisiaj przestanie bać się treningów z obciążeniem. Mogłabym wymieniać jeszcze bardzo dużo zalet dźwigania ciężarów. Mam nadzieję, że te 5 ów wystarczy do tego, żeby Was zmotywować do treningów siłowych. Jeżeli jesteście zainteresowane, mogę przygotować post z ćwiczeniami siłowymi, które możecie połączyć w obwody i wykonać we własnym mieszkaniu. Jeżeli jesteście ciekawi co to są obwody, zapraszam do zapoznania się z tym wpisem ===>Trening obwodowy – klik  . Jak długo trenujecie z obciążeniem? Jaki największy ciężar udało Wam się do tej pory podnieść? A może chciałybyście dodać jeszcze jakieś zalety treningu siłowego? 🙂

Pozdrawiam,

Juliya