Jazda na rolkach ma wiele zalet. Przede wszystkim łączymy przyjemne z pożytecznym. Coraz więcej osób przekonuje się do tego sportu. Jest to bardzo dobry trening aerobowy, który podczas mile spędzonego czasu spala nasz tłuszczyk. W dzisiejszym poście chciałam przedstawić Wam 6 powodów dla których warto jeździć na rolkach.

1) Bardzo dobry środek transportu

Wyobraźcie sobie, że zaczynacie jeździć do pracy na rolkach. Zakładacie plecak, pakujecie w niego buty i żadne korki w mieście nie są Wam straszne. Dojeżdżacie na czas, przy okazji spalacie troszkę tłuszczyk, poprawiacie swoje samopoczucie i aktywnie rozpoczynacie dzień. Rolki zamieniacie na szpilki, chowacie je w plecak i wypełniacie swoje obowiązki ;). Jeżeli nie macie gdzie się  odświeżyć po jeździe na rolkach, to możesz na nich wrócić do domu, prawda?:)

2) Zdrowe serce

Nie wiem czy wiecie, ale wystarczy jeździć na rolkach 30 minut dziennie, żeby wzmocnić organizm i uniknąć chorób serca. Regularna jazda na rolkach obniża stężenie cholesterolu całkowitego i LDL, odnosi poziom HDL ( chroni w ten sposób przed miażdżycą ). Taki wysiłek to trening dla naszego mięśnia sercowego.

3) Rolki i sylwetka

Nieważne jak dobrą macie kondycję. Na rolkach może jeździć każdy, niezależnie od wieku ( chyba, że lekarz zaleci inaczej ). Podczas godzinnej jazdy na rolkach nasz organizm spala od 300 do 800 kcal ( wszystko zależy od tego jak jeździmy, ile ważymy ). Oprócz tego wzmacniamy nogi, pobudzamy do pracy mięśnie wewnętrzne ud i pośladków, które podczas wykonywania innych ćwiczeń są używane w mniejszym stopniu.

4) Popraw swoją koordynację ruchową

Jazda na rolkach rozwijamy koordynację ruchową oraz poczucie równowagi. Obie te czynności są bardzo ważnym czynnikiem naszego codziennego życia. Koordynacja ruchowa to współdziałanie układu nerwowego i mięśni. Dobrze rozwinięta wpływa na  precyzję i szybkość wykonywania czynności. Wprowadzanie nowych dyscyplin sportowych w nasze życie i uczeni się ich usprawnia pracę mózgu, poprawia pamięć i koncentrację.

5) Cellulitowi mówimy NIE!

Jazda na rolkach angażuje do pracy części ciała, które najczęściej pokryte są pomarańczową skórką. Kiedy poprawia się w nich krążenie, to nasza skóra staje się jędrna, napięta a cellulit znika!:)

6) Coś dla osób, które nie mogą biegać 

Jeżeli macie problem z kolanami i nie możesz biegać, to rolki są stworzone dla Was! Jeżdżąc na rolkach nasz wysiłek bardzo przypomina bieganie, jednak ma mniejszy nacisk na stawy, ścięgna i wiązadła.

Podsumowując …

Jeżdżąc na rolkach:

  • Spalicie kalorie.
  • Wzmocnicie siłę mięśni.
  • Poprawicie giętkość ciała.
  • Poprawicie działanie układu krążeniowego i oddechowego.
  • Poprawicie koordynację ruchową.
  • Połączycie miłe z pożytecznym

Jeżeli marzy Wam się piękne jędrne ciało z uniesionymi pośladkami i brakiem cellulitu, oraz chcecie poprawić swoje zdrowie,  zacznij jeździć na rolkach. Już po kilku tygodniach zobaczycie znaczną poprawę :).

Ja uwielbiam rolki. Niestety nie mogę przekonać swojego Partnera, do uprawiania tego sportu :).A Wy jeździcie na rolkach?

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya