Szczupłe łydki, to marzenie większości Kobiet. Jest to część ciała, która jest w dużym stopniu uwarunkowana genetycznie. Bardzo ciężko jest zmienić ich kształt, jednak  nie ma rzeczy niemożliwych. Na pewno efekty nie pojawią się po kilku dniach. Jeżeli będziecie zdeterminowane i regularnie wykonywały ćwiczenia na łydki, to możecie być pewne, że do wakacji ich kształt znacznie się zmieni.

Jeżeli Twoje łydki są w większym stopniu zbudowane z tłuszczu ( nie są napięte ) , to najlepszym rozwiązanie dla takich osób będą ćwiczenia aerobowe.  Bieganie w umiarkowanym tempie, zakończone porządnym rozciąganiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również basen. Nie musisz umieć pływać! Wystarczy, że będziesz chodziła po wodzie ( opór ).Pamiętajcie, że centymetry z tej części ciała bardzo wolno maleją. Mam dla Was kilka wskazówek: odpowiednia dieta, regularne treningi (najlepiej 6 razy w tygodniu) oraz wytrwałość przybliżą Was do wymarzonego celu. Jeżeli zmagasz się z takim problemem, to masz zdecydowanie łatwiej niż następny przykład.

Osoby, które mają bardzo mocno rozbudowaną tkankę mięśniową w tej części ciała najlepiej byłoby gdy ją zaakceptowały, W tym wypadku niewiele można zrobić. Aby spalić ten mięsień, to można spróbować diety redukcyjnej oraz stosować długie i wyczerpujące sesje aerobowe. Nasze mięśnie mogłyby zaniknąć podczas bezczynnego siedzenia. Jednak nie wolno Wam tego zrobić! W taki sposób wyrządzilibyście  sobie krzywdę. Pamiętajcie, że lekko umięśnione łydki zdecydowanie lepiej wyglądają od tych pokrytych tkanką tłuszczową. Kilogram mięśni jest mniejszy objętościowo od kilograma tłuszczu, dzięki temu Nasze łydki wyglądają szczuplej.

Przykładowe ćwiczenia, które warto włączyć do swoich zestawów treningowych:

1. Wspinanie się na palce jednonóż z obciążeniem ( ćwiczenie rzeźbiące łydki )

Weź  do jednej ręki hantle (2-5 kg) i na zmianę stawaj na palcach przeciwnej nogi.

Wykonaj ok. 5 powtórzeń po 10 razy na jedną nogę, po czym przełóż hantle do drugiej reki i wspinaj się na drugiej nodze.

81620647-151425_XL
źródło: ofeminin.pl

2. Ćwiczenia przy ścianie ( rozciąganie ) 

Ćwiczenie 1: Oprzyj się dłońmi o ścianę tak, żeby mieć wyprostowane ramiona. Jedną nogę postaw z przodu i ugnij ją w kolanie. Jeżeli masz oparte dłonie o ścianę, to bez odrywania  od podłoża uginaj mocniej nogę z przodu, aż poczujesz rozciąganie mięśni łydki. Powtórz na drugą nogę.

pixland-152125_XL
źródło: ofeminin.pl

Ćwiczenia 2: Stań przed ścianą tak samo jak w poprzednim ćwiczeniu.Obie nogi mniej wyprostowane. Na zmianę stawaj na palcach i piętach, jakbyś chodziła w miejscu. UWAGA! Jest to bardzo dobre ćwiczenie wyszczuplające łydki!

3) Wspięcie na palce w półprzysiadzie

cwic3
źródło: fit.pl

Kika wskazówek:

Nigdy nie omijaj rozciągania!

UWAGA! Chodzenie na palcach i  inne aktywności, które kładą nacisk na wykorzystanie przodów stóp powodują rozrost mięśni łydek. Osoby, które chcą pozbyć się tkanki mięśniowej, powinny ich unikać. Taki sam skutek ma chodzenie na wysokim obcasach.

Więcej ćwiczeń na łydki znajdziecie w osobnym poście na bogu ===> Lista ćwiczeń na łydki

Na koniec chciałam Wam powiedzieć, że lekko umięśnione łydki są seksi:). Panie, które mogą pochwalić się takimi łydkami, powinny być z nich dumne:). Pozbycie się tkanki tłuszczowej z łydek, jest zdecydowanie łatwiejsze od zmniejszenia mięśni. Musicie być tylko sumienne i wytrwałe!:). Znacie jeszcze jakieś ćwiczenia na tę część ciała? 

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya