Myślę, że każda z nas spotkała się z tymi zdjęciami. Wiele fit fanpage na u udostępnia je i podpisuje ” Wspaniała metamorfoza “. Nie dajcie się nabrać! Wiecie ile ona trwała? 15 minut! Australijska instruktorka fitness przeprowadziła mały ( a może i nawet duży ) eksperyment, który bardzo daje do myślenia. 

Jak udało jej się osiągnąć taki efekt?

Na pierwszym zdjęciu miała na sobie o rozmiar za małe czerwone majtki, które po prostu wbijały się w jej ciało, tworząc mało apetyczne fałdki. Przyjęła również zgarbioną pozycję, dzięki której je ciało wyglądało gorzej. W ciągu 15 minut zmieniła czerwone majtki, na czarne, które są o rozmiar większe od tych czerwonych. Wszyscy wiemy, że ten kolor wyszczupla, prawda? Posmarowała swoje ciało samoopalaczem. Opalona sylwetka wygląda smuklej. Dopięła włosy, zdjęła etui z telefonu, żeby nie było żadnych podejrzeń. Wyprostowała się, wypięła piersi do przodu, przyjęła pozycję ” modelki ” wypinając biodro w bok i eksponując swoje szczupłe i jędrne ramię. Stanęła na podwyższeniu. Zdjęcie zrobiła z oddalenia, a pierwsze było w przybliżeniu. Wspaniale się uśmiechnęła tak, żeby z jej wyrazu twarzy można było wyczytać  ” Jestem z siebie dumna! “. Trenerka dodała również do zdjęcia ” po ” filtr. – wszystkie wyżej wymienione informacje znajdziecie na jej ie ===> 

 

Po co to wszystko?

Ta cała akcja miała udowodnić wszystkim, ze nie można ufać metamorfozom o których tak naprawdę nic nie wiemy. Na swoim blogu nie umieszczam takich. Jeżeli decyduję się pokazać Wam czyjeś zdjęcia bądź jakąś przemianę z internetu, to najpierw staram się dowiedzieć o niej jak najwięcej. Nie jestem w stanie wszystkiego dokładnie sprawdzić ale ufam Wam i mam nadzieję, że Wasze metamorfozy są w 100% prawdziwe.

Kolejnym przykładem zmanipulowanej metamorfozy jest Andrew Dixon – trener personalny.

Wiecie ile trwała ta metamorfoza?

Niecałą godzinę! W tym czasie Andrew poprosił swoją dziewczynę, żeby zrobiła mu zdjęcie z lekko nadętym brzuchem. Ogoliła mu głowę oraz wydepilowała klatkę piersiową. Zrobił kilka pompek. I staną do zdjęcia. Cały efekt uzyskał dzięki manipulowaniu światłem.

2013-07-24-ADixonTransform1
źródło: http://pugetsoundbariatrics.com/

Po tym wszystkim postanowił stworzyć początek swojej metamorfozy. Całość zajęła mu niecałą godzinę.

źródło: http://pugetsoundbariatrics.com/
źródło: http://pugetsoundbariatrics.com/

O jego ” super ” przemianie mówili nawet w telewizji:

Aby osiągnąć sukces TRZEBA się napracować. Suplementy diety, które “potrafią zmienić sylwetkę w miesiąc” są jedną wielką ściemą! Ciężka praca zostanie nagrodzona prawdziwą metamorfozą. Nie ma nic za darmo. Pamiętajcie o tym! Każda z Was może przeprowadzić taki eksperyment w swoim mieszkaniu. Tylko po co? Nie ma sensu oszukiwać siebie samej.

Chciałabym, żebyście Wy były dla siebie motywacją, a nie właśnie takie przemiany o których nic nie wiadomo. Pamiętajcie, że do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem. Nie chcę, żebyście zniechęciły się do oglądania podobnych zdjęć. Chciałabym, żebyście nie ufały im w 100%. I mam tutaj na myśli między innymi reklamy suplementów, płatnych planów treningowych, które potrafią człowiekowi namieszać w głowie. W końcu nie na tym to polega, prawda? Kluczem do sukcesu jest ciężka praca, a nie fotoshop czy manipulowanie :). Same wiecie po sobie, ze w ciągu miesiąca nie da się uzyskać efektu ” wow”. Nieważne jak ciężko byśmy pracowały i zdrowo jadły. 

Na koniec jeszcze jedno zdjęcie 😉

pobrane

Pozdrawiam serdecznie,

Juliya