Czy wiecie jak dbać o włosy zimą ? W czasie tej pory roku są one bardzo narażone na uszkodzenia. Ciągła zmiana temperatury (mroźne powietrze na dworze, ciepłe w mieszkaniu), nakrycia głowy, nie wpływają na ich kondycję pozytywnie. Przygotowałam dla Was kilka cennych wskazówek, które mogą Wam się przydać.

  1. Pamiętajcie, że o tej porze roku nasze włosy zdecydowanie wolniej rosną oraz więcej ich wypada. Źródłem witamin są owoce oraz warzywa. Bardzo dobra jest herbata ze skrzypu polnego. Można również włączyć do swojego jadłospisu jakieś suplementy wzmacniające włosy.
  2. Do mycia włosów używajcie delikatnych szamponów, których nie zawierają wysuszających substancji. W dzisiejszych czasach jest naprawdę niewiele takich szamponów. Polecam Wam serie dziecięce :). Na tę porę roku są idealne! Spłukujcie szampon letnią wodą.
  3. Nie zapominajcie o odpowiednim nawilżeniu! Zdecydowanie polecam maski do włosów. Stosujcie około 2  razy w tygodniu. W inne dni sięgajcie po odżywki bez spłukiwania lub produkty, które ochronią włosy  przed utratą wilgoci. Takie maski możecie przygotować same w domu( link na końcu postu ).
  4. Starajcie się unikać suszenia włosów, prostowania lub kręcenia. Oczywiście nie wychodźcie nigdy na dwór z mokrymi lub wilgotnymi włosami. Najlepszym rozwiązaniem byłoby suszenie ich zimnym powietrzem lub odczekanie do całkowitego wyschnięcia.
  5. Nie rezygnujcie z czapki! Mimo tego, że elektryzuje włosy, sprawia, że szybciej się przetłuszczają, to również chroni je przed szkodliwym działaniem mroźnego powietrza. Istnieją spraye przeciwko elektryzowaniu się włosów (warto się w taki zaopatrzyć i mieć kłopot z głowy). Wybierajcie czapki wełniane, zrobione z delikatnych materiałów niesyntetycznych. Nakładajcie nakrycie głowy bardzo delikatnie, starajcie się nie ugniatać włosów.
  6. Przynajmniej raz w tygodniu zafundujcie swoim włosom olejowanie.
  7. Przed wyjściem na dwór zabezpieczajcie końcówki swoich włosów specjalnym serum, które uchroni je przed zimnym powietrzem.

To są takie moje porady, które stosuję sama na sobie. Jestem ciekawa jak Way dbacie o swoje włosy? Może macie jakieś wskazówki?:) Czekam na Wasze komentarze.

Przydatne posty:

Odżywcze maseczki do włosów

Domowe maseczki do włosów zniszczonych

Pozdrawiam,

Juliya