Dlaczego sport stał się moją pasją?

Jestem pewna, że wiele  z Was zadawało sobie to pytanie kilka a nawet kilkanaście razy. Nigdy nie zastanawiałam się nad jego odpowiedzią. W mojej głowie pojawia się tysiąc pomysłów i pytań w ciągu minuty;)/ Przyznam się szczerze, że to gdzieś mi umknęło. Dzisiaj nadszedł ten moment w którym postanowiłam skupić się całkowicie na tym i spróbować znaleźć odpowiedz.

Każda z Nas różni się od siebie pod wieloma względami jednak wszystkie mamy tą samą pasję, którą jest sport. I właśnie on w pewnym sensie Nas połączył. Sprawił, że wspólnie zaczęłyśmy motywować się do uprawiania aktywnego stylu życia oraz pomagać sobie w chwilach zwątpienia.

Czy zastanawiałyście się kiedyś dlaczego właśnie sport stał się Wasza pasją a nie np.: malowanie?

Myślę, że każda z Nas odpowie sobie na to pytanie inaczej.

Dla mnie aktywność fizyczna stała się taką odskocznią od codziennego życia. Jeszcze kilka lat temu powiedziałabym, że nigdy bieganie nie będzie sprawiało mi przyjemności a sport byłby ostatnią rzeczą na której zależałoby mi. Z wiekiem poglądy człowieka się zmieniają… 🙂 Kiedyś prowadziłam inny styl życia i tak jak wiele Kobiet szukałam wymówki. Uważałam, że uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny jest nieopłacalne i w ogóle po co człowiek ma się męczyć i robić coś czego nie lubi? W końcu nadszedł dzień w którym postanowiłam po prostu wsiąść na rower i pojechać przed siebie. Myślę, że to był moment w którym wszystko się zmieniło. Doceniłam to, że podczas tej godziny mogą spokojnie skupić się na sobie, na swoich przemyśleniach i odciąć się w tym czasie od rzeczywistości. W ciągu tej krótkiej chwili pokochałam sport! Nikt mnie nie namawiał. Jeszcze tego samego dnia wykupiłam pierwszy karnet na siłownię na którą niestety uczęszczam tylko 3 razy w tygodniu ale w między czasie włączałam laptopa i ćwiczyłam z Mel B i innymi trenerkami.

Dzisiaj mogę odpowiedzieć sobie dlaczego sport stał się moją pasją.

Myślę, że dzięki niemu moje życie całkowicie się zmieniło. Pokochałam treningi za to, że minuty poświęcone na ćwiczenia są przeznaczone tylko dla mnie i mojego ciała a nawet duszy. Jeżeli mam stresujący dzień , to właśnie aktywność fizyczna pozwalają mi rozluźnić się. Sprawiają, że całe złe emocje odchodzą a ja znowu jestem wyluzowaną, pełną energii, uśmiechniętą Kobietą.

KOCHAM SWOJE CIAŁO I DLATEGO TRENUJĘ!

I mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała szukać sobie innej pasji. 

motywator_51f65fed417273.11858968
napieramy.pl

A Wy za co kochacie sport?

Pozdrawiam,

Juliya