Na moim blogu już dwa razy pojawił się taki post. Chciałam odpowiadać na Wasze pytania publicznie raz na dwa tygodnie. Jednak za Waszą namową postanowiłam robić to raz w tygodniu. Dostaję od Was tyle wiadomości, że nie jestem w stanie na każdą odpowiedzieć ( nawet te, które dotyczą tego tematu ). Zawszę wybieram kilka pytań na które większość z Was chciałaby znać odpowiedź.

1) ” Juliya mam o Ciebie pytanie. Większość Kobiet ćwiczących z ciężarem ma bardzo umięśnione ciało. Ja takiego nie chcę mieć dlatego nie ćwiczę z obciążeniem ( nawet jak podczas ćwiczeń jest ono wymagane ). Macham po prostu rękami i tyle. Czy dobrze robię? Może powinnam włączyć obciążenie do swojego treningu? “

Moje Drogie! Kilkadziesiąt razy powtarzałam Wam, że ćwicząc z ciężarem nie dorobicie się wielkiej muskulatury! Żeby wyrzeźbić tak ciało po pierwsze trzeba bardzo ciężko trenować i to z większym ciężarem a nie 1 – 5 kg. Po drugie bez odpowiedniej diety nie jest to możliwe. Po trzecie ćwiczenia z dodatkowym ciężarem są bardzo skuteczne nawet podczas spalania tkanki tłuszczowej. Nie boimy się ciężarów!:)

2) ” Hej Tipsi. Możesz mi powiedzieć dlaczego nie można jeść owoców wieczorem? Bardzo nurtuje mnie to pytania. Chyba lepiej zjeść kiść winogron wieczorową porą niż czekoladę, prawda? “

Wieczorem nie powinno jeść się owoców dlatego, że są one łatwym źródłem energii i później odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Jeżeli już chcemy zjeść jakiś owoc, to polecałam grapefruita o którym pisałam kiedyś post. Wstawiam link dla osób zainteresowanych jego niesamowitymi właściwościami odchudzającymi —>Grejpfrut właściwości.

3) ” Witam od pewnego czasu zaczęłam pić bardzo dużo napojów izotonicznych. Podobno nawadniają lepiej niż woda. Czy to prawda? “

Napoje izotoniczne dostarczają Naszemu organizmowi składniki mineralne oraz witaminy, które tracimy podczas treningu.Znajduje się w nich również cukier oraz sód. Te produkty sprawiają, że napój szybciej się wchłania i nawadnia organizm. Jednak mają one swoje minusy. Niektóre z nich są bardzo kaloryczne. Uważam, że osoby, które chcą stracić kilka kilogramów powinny spożywać je tylko podczas ciężkich treningów a tak, to nawadniać organizm za pomocą wody.

Myślę, że na dzisiaj wystarczy :). Na mojej skrzynce znajdują się jeszcze pytania od Was. Pamiętajcie, że nie jestem w stanie na każde odpowiedzieć, bo zabrakłoby mi dnia na to. Staram się publikować na blogu te, które mogą zainteresować większość z Was. Jeżeli chcecie zadać jakieś pytanie, to wyślijcie na a [email protected] a w temacie wpiszcie ” FAKTY I MITY”.

Pozdrawiam,

Juliya

Podobne posty:

Fakty i mity na temat zdrowego stylu życia

Fakty i mity na temat zdrowego stylu życia – 1