Niedawno nadrabiałam zaległości w odpisywaniu na Wasze wiadomości. Przepraszam wszystkie osoby, które nie dostały jeszcze odpowiedzi. Dziennie dostaję kilkanaście pytań od Was. Jak już uda mi się odpowiedzieć na połowę, to przybywają nowe i tak w kółko. Bardzo się cieszę, że darzycie mnie takim zaufaniem :). Obiecuję, że w niedziele będę nadrabiała zaległości. W dzisiejszym poście chciałam udzielić publicznie odpowiedzi na kilka pytań, które bardzo często do mnie wysyłacie. Może ktoś akurat oczekuj odpowiedzi na jedno z nich:).

1) ” Hej Tipsi. Czy robiąc brzuszki pozbędę się tłuszczyku na brzuchu? Nie lubię ćwiczeń typu cardio dlatego poszukuję czegoś, co przybliży mnie do wymarzonej sylwetki ale bez takiego wysiłku. Proszę o odpowiedź ” 

Moja odpowiedź:

Unikając treningów cardio bądź innych aerobów typu bieganie itp. nie pozbędziecie się tkanki tłuszczowej. Modelowanie brzucha pod warstwą tłuszczu nie ma najmniejszego sensu. Robienie nawet tysiąca brzuszków dziennie nie sprawi, że Wasz brzuch będzie płaski. Nie wiem skąd wziął się ten mit i dlaczego tak wiele osób w niego wierzy. Także Kochane! Cardio, interwały, aeroby pomogą Wam pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej a nie brzuszki. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: ABS robi się w kuchni! Trening to tylko 30% sukces. Reszta zależy od zdrowego odżywiania.

2)” Hej Juliya. Przeczytałam w internecie, że dużo można schudnąć na diecie bezglutenowej. Co o tym sądzisz? “

Moja odpowiedź:

Uważam, że dieta bezglutenowa jest przeznaczona dla osób, które NIE MOGĄ spożywać glutenu, które chorują np: na celiakie . Zdrowa osoba nie powinna jej stosować. Sam choruję troszkę i taka dieta towarzyszyła mi bardzo często. Nie sięgajcie po takie rozwiązania. Ciężki wysiłek i zdrowe odżywianie przyniesie wymarzone efekty ale potrzeba na to czasu.

3) ” Mam do Ciebie takie pytanie. A mianowicie, dlaczego podczas posiłku nie powinno spożywać się napojów ? I czy to w ogóle prawda?”

Moja odpowiedź:

Tutaj zdania są podzielone. Od niektórych dietetyków możemy usłyszeć, ze powinniśmy pić około 30 minut przed posiłkiem a później dopiero po około 1,5 – 2 h po posiłku. Potwierdzone jest to, że napoje rozcieńczają soki żołądkowe a to wpływa na tempo trawienia produktów. Inne osoby uważają, że człowiek bez problemów gastrycznych może spożywać napoje ale powinien sięgać np: po zieloną herbatę. Osobiście bardzo rzadko piję do posiłku. A jak to wygląda u Was?

4) ” Mam problem z oddychaniem podczas wykonywania ćwiczeń na brzuch, Nie wiem kiedy robic wdech a kiedy wydech. Możesz mi pomóc “

Moja odpowiedź:

Podczas wykonywania np. brzuszków wdech robimy przed wykonaniem brzuszka a wydychamy powietrze podczas jego wykonywania. Troszkę to skomplikowane żeby wyjaśnić w słowach. Może tak: leżąc na macie robimy wdech, unosząc się i spinając mięśnie brzucha robimy wydech i znowu robimy wdech  przy rozluźnieniu mięśni najlepiej przez nos. I tak w kółko. Nigdy nie zatrzymujemy powietrza w sobie!

To jest tylko część pytań, które chciałam zamieścić w dzisiejszym poście. Jednak nie chcę Was  dłużej zanudzać. Jeżeli podobają Wam się takie artykuły, to raz na dwa tygodnie, mogę przygotowywać taki post. Jeżeli macie jakieś pytania, na które chciałybyście żebym udzieliła odpowiedzi, to możecie napisać w komentarzu. Postaram Wam się pomóc:).

Pozdrawiam serdecznie,

Dominik

_______________________

Reszta postów z tego cyklu:

Odpowiedzi na pytania związane ze zdrowym stylem życia

Fakty i mity na temat zdrowego stylu życia

Fakty i mity na temat zdrowego stylu życia 2