Wyobraźcie sobie normalną dziewczynę, z normalną wagą i dobrymi proporcjami, która ciągle powtarza “Jestem gruba! Rozlewa mi się mój tłuszczyk po całej sylwetce”. Znany widok, prawda? Nikt nie jest idealny i warto o tym przypominać. Niestety wiele kobiet bardzo często dostrzega problem ze swoją sylwetką tam, gdzie go tak naprawdę nie ma.

ZJAWISKO FAT TALK odnosi się do rytualnych rozmów o własnych i cudzych ciałach w sposób negatywny. Najczęściej kobiety narzekają na swoją wagę, porównują się do kobiet z czasopism. To nie jest błahy problem! FAT TALK jest zjawiskiem zauważalnym na całym świecie. Niezadowolenie ze swojej sylwetki, nawet wtedy, kiedy jest ona naprawdę dobra, wywołuje szersze problemy psychologiczne i przynosi niekorzystne efekty dla naszego zdrowia. Jednym z nich na pewno jest depresja wywołana ciągłymi, negatywnymi komentarzami oraz kontrolowaniem swojej wagi w nadmierny sposób.

Pora na przerażające statystyki.

Przeprowadzone badania w trakcie kampanii “Shhhhut Down Fat Talk” potwierdziły, że aż 93% kobiet uważa się za nieatrakcyjne, brzydkie, grube i najgorsze w ich wyobrażeniu. Statystyki są przerażające, prawda? Wyobraźcie sobie, że 93 czytelniczki na 100 kobiet, które czytają ten wpis, negatywnie ocenia własną osobę. Cechuje je niepewność i pozbawienie własnych wartości.

Wiecie co jest w tym najgorsze? To, że z tych 93 kobiet AŻ 70  codziennie wyraża się w sposób negatywny o sobie, swojej sylwetce.

Niestety zjawisku FAT TALK winni są również Panowie. Statystyki mówią same za siebie, 25% przebadanych kobiet potwierdziło, że to oni wpływają tak na ich myślenie, prawiąc im ciągłe docinki na temat ich figur. Moje Drogie Panie, nie pozwólcie na to! Nikt nie może mówić Wam, że jesteście brzydki, wpływać na Waszą psychikę!

Chciałabym, żebyście obejrzały ten krótki, minutowy film kampanii ” Shhhhut Down Fat Talk”. Jego zadaniem jest pomoc kobietom, które walczą ze zjawiskiem FAT TALK. 

Ile z Was spostrzega siebie i swoją figurę w sposób negatywny? Mogę Was zapewnić, że zdecydowanie za dużo! Dziewczyny, nie ma osób idealnych. Stańcie przed lustrem i znajdźcie pozytywne cechy Waszej sylwetki!  Nie pozwólcie, żeby FAT TALK doprowadził u Was do depresji. Wszystkie macie w sobie coś pięknego! Naprawdę! 🙂

Dajcie znać w komentarzu czy Wy również zauważyłyście to zjawisko. Nie wstydźcie się napisać, jeżeli Wy również macie problem z FAT TALK.
Przeczytajcie również wpis o SKINNY FAT, ten problem dotyczy również wielu z nas. ===> Kliknij TUTAJ

NIE JESTEŚMY IDEALNE! ALE KAŻDA Z NAS MA W SOBIE COŚ PIĘKNEGO, COŚ WYJĄTKOWEGO, CO TWORZY NAS NIEPOWTARZALNYMI! 🙂

Pozdrawiam,

Juliya