Jak dobrać biustonosz sportowy?

Każda Kobieta, której zależy na jędrności biustu i uprawia sport ( fitness, bieganie itp. ) powinna zaopatrzyć się w biustonosz sportowy. Zwykły biustonosz podczas takiego wysiłku nie radzi sobie z utrzymaniem Naszego biustu co prowadzi do jego rozciągania oraz bólu.

Jaka jest rola biustonosza sportowego?

Biustonosz sportowy powinien podtrzymywać biust i przyciągać go do klatki piersiowej, szybko odprowadzać wilgoć z ciała.

Podział biustonoszów:

  • biustonosze kompresyjne,
  • biustonosze z dzielonym miseczkami,
  • biustonosze z oddzielnymi miseczkami i regulacją,

Dla kogo dany rodzaj biustonosza?

  • Biustonosz sportowy ( kompresyjny) – przeznaczony jest dla Kobiet z małym biustem A-B. Dociska biust do klatki piersiowej tworząc jedną całość. W ten sposób unieruchamia biust, chroni go przed drganiami, które mogą doprowadzić do jego rozciągnięcia.
  • Biustonosz sportowy ( z oddzielonymi miseczkami ) – przeznaczony jest dla Kobiet z większym biustem niż A-B. Działa na zasadzie oddzielenia obu piersi od siebie. Każdą z nich osobno przyciska do ciała dzięki czemu ogranicza ich ruchy.Moim zdaniem jest znacznie wygodniejszy od biustonosza kompresyjnego, ponieważ pozwala na bardziej naturalne ułożenie Naszego biustu.
  • Biustonosz sportowy ( z oddzielnymi miseczkami i regulacją ) – jest przeznaczony dla Kobiet z większym biustem. Działą na takiej zasadzie jak biustonosz z oddzielonymi miseczkami. Dzięki regulacji można jeszcze bardziej dopasować go do własnych potrzeb. UWAGA! Zapięcia mogą uwierać podczas wykonywania np. brzuszków.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz sportowy?

Tutaj postanowiłam odesłać Was na fajną stronkę, na której wszystko dokładnie jest przedstawione. —> 

Gdzie możemy dostać biustonosz sportowy?

W dzisiejszych czasach możemy go kupić w każdym sklepie sportowym a nawet w niektórych  sieciówkach np: H&M.

Biustonosz możemy również zamówić przez internet ( jednak ja uważam, że najlepiej jest przymierzyć więc polecam wizytę w sklepie ):)

W jakich cenach dostępne są biustonosze sportowe?

W H& M możemy dostać biustonosz sportowy już za 39 zł. Myślę, że osoby z małym biustem byłyby z Niego zadowolone ( zdjęcie niżej )

hmprod
Biustonosz sportowy – źródło H&M

Jeżeli chodzi o biustonosze sportowe znanych marek ceny zaczynają się od około 100 zł.

Znalazłam kilka ciekawych ofert biustonoszy sportowych. Może któraś z Was poszukuje 😉

A Ty jaki masz biustonosz sportowy? Jesteś z niego zadowolona?