Nie będę wspominała Wam o zasadach zdrowego odżywiania. Myślę, że każda osoba, która interesuje się zdrowym trybem życia, uprawia sport, zna je wszystkie na pamięć i mam nadzieję, że przynajmniej większość z Was stosuje się do nich. W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam listę błędów, które negatywnie wpływają na efekty zdrowego odżywiania i treningów. Pamiętajcie, że od Was w bardzo dużym stopniu zależy jak długo będziecie cieszyły się zdrową, wysportowaną sylwetką. Zróbcie wszystko, żeby za 10, 15, 20 czy nawet 50 lat czuć się pięknie, zdrowo i przede wszystkim mieć dużo energii.

1. Nierealne cele

Nie ma nic bardziej demotywującego od postawienia sobie nierealnych celów do osiągnięcia. Jeżeli zakładacie, że w ciągu miesiąca uda Wam się zrzucić to, co przytyłyście w ciągu roku, jesteście w wielkim błędzie. Od razu mogę Wam powiedzieć, że się zniechęcicie, a Wasza droga ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną szybko się zakończy, oczywiście bez żadnych efektów. Pamiętajcie o tym, żeby stawiać sobie realne cele do osiągnięcia. Na samym początku waga znacznie szybciej spada, z czasem ten proces staje się bardzo powolny. Nie zniechęcajcie się i pracujcie na swój sukces, a cele stawiajcie sobie tak, żebyś cie naprawdę umiały je zrealizować.

2. Pozbądź się wagi

Stojąca w łazience waga sama nas zachęca do codziennego ważenia. Nie ma nic gorszego od popadania w obsesję. Po co macie się denerwować tym, że każdego poranka pokazuje zupełnie coś innego. Nie wyrzucajcie wagi przez okno. Ale korzystajcie z niej z UMIAREM. Myślę, że raz w miesiącu spokojnie wystarczy. Ważniejsze od wagi są pomiary w obwodach. To one są kluczem do sukcesu i Waszym wyznacznikiem.

3. Słodycze typu LIGHT

Przyznajcie się, kto z Was przynajmniej raz skusił się na słodycze typu light? Oglądałyście ich skład? Może nie zawierają tyle cukru co normalne, ale za to znajdziemy w nich mnóstwo innych substancji i wielkie zawartości tłuszczu. Jeżeli macie ochotę na coś słodkiego, nie oszukujcie swojego organizmu, podając mu produkt typu light. Po prostu zjedzcie kawałek ciasta, zróbcie domowe batoniki muesli. Wiem, że napis typu LIGHT działa jak miód na nasze sumienie. Ale to jest prawdziwa ŚCIEMA, chwyt REKLAMOWY. Pamiętajcie jednak, że ze słodyczami trzeba zachować UMIAR. Najlepiej jest je ograniczyć do całkowitego minimum i zastąpić np, owocami.

4. Rusz się!

Bardzo często dostaję od Was wiadomości prywatne w których prosicie o pomoc, ponieważ zależy Wam na poprawieniu swojej sylwetki. Nikogo chyba nie zaskoczy moja odpowiedź na nie “Zdrowe odżywiania + aktywność fizyczna = przepis na idealną sylwetkę”. W odpowiedzi dostaję informację, że nie mogę ćwiczyć, bo nie ma kto się zająć moim dziećmi, nie mogę ćwiczyć, ponieważ pracuję itp. To są tylko wymówki! Nie zrzucicie zbędnych centymetrów siedząc na kanapie, przeglądając a i szukając pomocy. Musicie po prostu się ruszyć. Dzieci, praca, dom, szkoła są Waszymi wymówkami. Jest mnóstwo kobiet, które są w takich samych sytuacjach i dają sobie radę. Dlaczego z Wami ma być inaczej?

5. Brak śniadania, szybkie spożywanie posiłków i inne błędy

Już w przedszkolu nauczycielki ucząc dzieci, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Niestety wielu dorosłych zapomina o tym. Wychodzenie do pracy, szkoły bez śniadania jest KARYGODNYM błędem. Nie róbcie tego! Tak samo sytuacja wygląda z jedzeniem w pośpiechu. Wiem, że czasami nie mamy wyboru. Ale jeżeli tylko możecie, starajcie się zjeść posiłek powoli. Sygnał o najedzeniu dociera do mózgu po około 20 minutach. Zbyt małe dostarczanie wody organizmowi sprawia, że szkodzimy samym sobie. Wiem jak trudno jest pić wodę. Kilka lat piłam tylko wodę gazowaną. Kilka tygodni temu musiałam przestawić się na niegazowaną. Nie mogę się do niej przyzwyczaić, ale każdego dnia staram się jej pić jak najwięcej. Wszystkie błędy, które wymieniłam w tym punkcie mają negatywny wpływ na Wasz metabolizm. Oczywiście jest ich znacznie więcej. Jeżeli chcecie je poznać, zapraszam Was tutaj ===> klik.

Jakie błędy Wy dodałybyście do tej listy? Stwórzmy wspólnie taki mini poradnik dla początkujących. Wiem, że wiele z Was jest na początku swojej drogi o wymarzoną sylwetkę i każda wskazówka od bardziej doświadczonej osoby jest na wagę złota. Z wielką chęcią zobaczę jak według Was wygląda lista błędów, które negatywnie wpływają na efekty zdrowego odżywiania i treningów.

Pozdrawiam,

Juliya