Motywacja do ćwiczeń

Bardzo często patrzymy z zazdrością na osoby, którym udało się osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Podziwiamy je za wytrwałość i zaparcie.

Dlaczego większość z nas nie może wytrwać w postanowieniu i w połowie drogi ( a nawet bliżej celu ) poddaje się i dalej z zazdrością ogląda zdjęcia pięknych, wysportowanych Kobiet oraz ich metamorfozy? Co zrobić, żeby nasza motywacja do ćwiczeń nie opadła? 

Przygotowałam dla Was kilka odpowiedzi na to pytanie:

a) Niektóre z nas nie mogą liczyć na wsparcie swojej rodziny. Ciągle słyszą ” Po co ćwiczysz? Zjedz ciastko “. Nikt nie dopinguje nam a nawet próbuje sprawić, żebyśmy ponieśli porażkę. Najprawdopodobniej robią to nieświadomie. Jednak słysząc w kółku takie słowa, można naprawdę się zdemotywować.

Co wtedy zrobić?

Powiedz sobie, że ćwiczysz dla siebie! Jak tylko zobaczysz efekty swojej ciężkiej pracy, to komplementuj swoją osobę. Jeżeli przetrwasz ten okres, w którym Twoi najbliżsi nie dają Tobie wsparcia to z czasem zobaczysz ich podziw a nawet udowodnisz im, że warto jest dbać o swoje ciało 😉 NAPRAWDĘ WARTO!

b) Oglądając metamorfozy z zagranicznych pism spodziewamy ogromnych efektów w krótkim czasie. Jeżeli nie zauważamy u siebie ich tak szybko, to nasza motywacja opada. I wtedy odpuszczamy na kilka dni albo nawet dłużej …

Co wtedy zrobić?

Przede wszystkim podchodźcie z dystansem do zagranicznych metamorfoz! Dla większości z nas osiągnięcie takiego efektu jakie widnieją w kolorowych pismach jest nie do zrobienia. Pamiętajcie, że są one w większości przerabiane. Doceniajmy każdy spalony cm tłuszczyku. Cieszmy się z najmniejszych efektów. Małymi kroczkami dążmy do celu.  Zobaczycie, że z czasem osiągniecie to co Wam się marzy)

c) brakuje nam czasu na regularny trening, przygotowywanie zdrowych posiłków. Wtedy większość stwierdza, że to wszystko nie ma sensu.

Co wtedy zrobić?

Przygotowanie zdrowego posiłku może naprawdę zająć mało czasu —> Dietetyczne przekaski do pracy . Rozumie, że niektórym może w dzisiejszych czasach naprawdę nie starczać czasu na wszystko. Jeżeli brakuje Wam czasu na trening, to każdego dnia postaraj się 20-30 minut  wygospodarować i wykorzystaj ten czas na ćwiczenia!  Dużo spacerujcie, w każdej wolnej chwili bądźcie aktywny fizycznie:) Nawet podczas mycia zębów można wykonać kilka przysiadów;) Rezygnując z windy i wchodząc po schodach zrobicie sobie krótki trening;).

Chciałam Wam udowodnić, że z każdej sytuacji w której brakuje nam motywacji, możemy się wydostać. Pamiętajcie, że zawsze ćwiczycie TYLKO dla siebie. Musicie nauczyć się czerpać przyjemność z treningu. Nie zwracajcie uwagi na osoby, które próbują Wam utrudnić dążenie do celu ( najczęściej robią to nieświadomie ) . Nikt z Nas nie jest idealny, każdy ma jakieś wady dlatego doceniajcie swoje atuty i przestańcie ciągle myśleć tylko o niedoskonałościach! Dzięki temu Wasza motywacja będzie silniejsza!!!

Na koniec kilka motywujących obrazków:

 

stylowi_pl_sport-i-fitness_4303919
stylowi.pl

A teraz zamykajcie laptopa i zabierajcie się za trening! 😉