Bardzo często w wiadomościach prywatnych prosicie mnie o listę ćwiczeń na mięśnie proste brzucha. Nie jestem, zwolenniczką trenowania tylko jednej partii mięśni. Uważam, że piękny ABS możemy wypracować wyłącznie skupiając się na całym obszarze brzucha. Trzeba również pamiętać o ćwiczeniach spalających tkankę tłuszczową. Sama rzeźba na pewno nie wystarczy. W dzisiejszym poście przygotowałam dla Was najlepsze ćwiczenia na mięśnie proste i skośne brzucha. Poznajcie moich ulubieńców.

SPIĘCIA BRZUCHA W POZYCJI LEŻĄCEJ

Inaczej pisząc, tak zwane zwykłe brzuszki w pozycji leżącej. Wielu osobom wydaje się, że jest to jedno z najprostszych ćwiczeń. Bardzo mylne stwierdzenie! Naprawdę mało osób wykonuje prawidłowo spięcia brzucha w pozycji leżącej. O najczęściej popełnianych błędach podczas wykonywania tego ćwiczenia możecie przeczytać tutaj ===> klik

PODCIĄGANIE NÓG NA DRĄŻKU DO KLATKI PIERSIOWEJ

NAPRZEMIENNE UNOSZENIE NÓG ZGIĘTYCH W KOLANACH W KIERUNKU KLATKI PIERSIOWEJ

PLANK

UNOSZENIE NÓG DO GÓRY W POZYCJI LEŻĄCEJ

BRZUSZKI Z NOGAMI UNIESIONYMI PIONOWO I DOTYKANIEM KOSTEK

BRZUSZKI Z PRZYSUWANIEM KOLAN DO KLATKI PIERSIOWEJ

Na początku tego wpisu chciałam opisać Wam poszczególne ćwiczenia. Jednak doszłam do wniosku, że znacznie łatwiej będzie Wam zobaczyć poprawną technikę wykonywanych ćwiczeń na filmikach. To ona jest najważniejsza! Wykonując ćwiczenia po swojemu można nabawić się ciężkich kontuzji, po których czasami naprawdę trudno jest wrócić do formy. Obejrzyjcie dokładnie filmiki instruktażowe i włącznie te ćwiczenia do swoich treningów.

Pamiętajcie, że efektywny trening mięśni brzucha NIE POWINIEN odbywać się codziennie. W zupełności wystarczy co dwa dni. Jeżeli ćwiczymy tę partię ciała z zwiększonym powerem, mięśnie powinny odpocząć nawet dwa dni przed kolejnym treningiem! Jeżeli jest to zwykły, krótki trening, spokojnie wystarczy jeden dzień odpoczynku. Za nic w życiu nie trenujcie brzucha CODZIENNIE! Jest to karygodny błąd, który niestety często jest popełniany. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, pamiętajcie.

Jakie są Wasze ulubione ćwiczenia na brzuch? Zostawcie swoje propozycje w komentarzach. Razem możemy stworzyć całkiem dużą listę, która naprawdę może przydać się wielu osobom. Liczę na Was 🙂

Pozdrawiam,

Juliya