Której z nas nie marzy się piękna, podniesiona i jędrna pupa bez cellulitu? Chyba każdej.Co powinno nas zmotywować do ćwiczeń? Pupa to taka część ciała na której efekty są bardzo szybko widoczne. Czas po jakim nasz wysiłek będzie widoczny to około 3 tygodnie.Pokażę Wam dzisiaj kilka bardzo fajnych, łatwych do wykonania ćwiczeń właśnie na tę partię ciała.

Jak wykonywać ćwiczenia na pośladki?

Należy je trenować co 2 dzień. Nie można zapominać o rozgrzewce, która powinna trwać ok. 5 minut. Możemy wtedy wykonywać przysiady, podskoki, pajacyki i np. ćwiczenia rozciągające.

ĆWICZENIE NUMER 1: PRZYSIAD ZE SZTANGĄ

Jest to klasyczne ćwiczenie dla tych dziewczyn, które dążą do jędrnych pośladków. Stajemy prosto, stopy rozstawiamy na szerokość barków. Sztangę opieramy na górnej części pleców. Wypychamy biodra w tył. Nie wolno odrywać pięt od ziemi. Schodzimy na tyle nisko, by uda znalazły się przynajmniej w pozycji równoległej do podłoża. Zatrzymujmy się na chwilę i napinamy mocno pośladki. Wracamy do pozycji początkowej i znów napinamy pupę. Wykonujemy 10/15/20 powtórzeń w 3 seriach.

ĆWICZENIE NUMER 2: WEJŚCIE NA PODEST ZE SZTANGĄ

Opieramy sztangę na górnej części pleców. Stajemy przodem do podestu. Wchodzimy jedną nogą. Wykonujemy 20 wejść. Następnie to samo powtarzamy z drugą nogą. Powtarzamy 4 razy.

ĆWICZENIE NUMER 3: UNOSZENIE BIODER ZE SZTANGĄ

Opieramy plecy o ławeczkę (na wysokości łopatek). Stopy opieramy stabilnie o podłoże i sztangę umieszczamy w zgięciu bioder. Łapiemy sztangę i unosimy biodra w górę. Mocno napinamy pośladki (zatrzymujemy ruch na 3 sekundy). Ćwiczenie wykonujemy w 3 seriach po 15 powtórzeń.

ĆWICZENIE NUMER 4: WYKROKI

Stajemy prosto, stopy rozstawiamy na szerokość barków. Plecy muszą być proste, ręce trzymamy luźno po bokach. Robimy wykrok prawą nogą, aż udo będzie równoległe do podłoża, jednocześnie ręce unosimy na boki. Wracamy do pozycji startowej i powtarzamy ruch drugą nogą.

To moim zdaniem były najlepsze ćwiczenia na pośladki. W poprzednich postach dotyczących ćwiczeń na pupę, znajdziecie jeszcze inne propozycje! 🙂 W prawym górnym roku na blogu, jest wyszukiwrka. Wpiszcie tam “ćwiczenia na pośladki”, a wyświetli Wam się długaaa lista ciekawych treningów. 

Pozdrawiam,

Roksana