Nowy Rok to świetna okazja aby odmienić swoje dotychczasowe życie.  Każdy człowiek narzeka na swój los i ubolewa nad problemami, które przecież można rozwiązać. Trzeba tylko chcieć! Nie masz pieniędzy? Zacznij oszczędzać! Twoja praca Cię nie satysfakcjonuje? Zmień ją! Nie jesteś zadowolony ze swojego ciała? Zacznij się ruszać! Większość rzeczy na które narzekamy jest tylko i wyłącznie naszą winą. Pamiętajmy, że to my ponosimy odpowiedzialność za swoje czyny.

Jak już wspominałam Nowy Rok to idealny czas na zmianę nawyków i obecnego lifestyl’a. Poniżej kilka propozycji, które może zrealizować każdy!

ZAPISZĘ SIĘ NA SIŁOWNIĘ

Ćwiczenia w domu to świetna sprawa, jednak siłownia bardziej motywuje. Dlaczego? Trzeba dawać z siebie wszystko bo przecież inni patrzą.

Inne powody dla których  warto tam się wybrać: Ćwiczenia fizyczne polepszają jakość życia i co najważniejsze – wydłużają je! Nie wspomnę już o świetnym nastroju, który towarzyszy nam po treningu! Jeśli boimy się, że będziemy szukać wymówek, weźmy ze sobą drugą osobę, przyjaciela, partnera, przyjaciółkę. Pamiętajmy też, że chodzenie na siłownię to pewnego rodzaju wydatek, więc jeśli nie pójdziemy na trening zmarnujemy pieniądze! Na początku nie będzie łatwo, ale gdy zobaczymy pierwsze efekty to motywacja i ochota wzrośnie kilkakrotnie!

ZACZNĘ BIEGAĆ

Bieganie to świetna sprawa. Dzięki bieganiu poprawia się nasza kondycja, a niechciane kilogramy powoli odchodzą w zapomnienie. Ciało wygląda dużo lepiej, jest umięśnione. Bieganie to sport praktyczny. Biegać można dosłownie wszędzie. W lesie, parku, po ulicy, po chodniku, na bieżni. Nie trzeba wkładać w to dużo pieniędzy, wystarczą tylko dobre buty. Dresy i koszulkę na pewno znajdziemy na dnie szafy. Bieganie jak każda inna aktywność fizyczna, dostarcza nam dużo pozytywnej energii, więc rano zamiast wypić kawę i zapalić papierosa przebiegnijmy chociażby 1 km.

Nie wiecie jak zacząć przygodę z bieganiem, zajrzyjcie do tego wpisu ===> http://freefaucet.info/jak-zaczac-biegac/

OGRANICZĘ SŁODYCZE

 Batoniki, czekolady, ciasta…Kto tego nie lubi? Jednak nie wolno zapominać, że słodycze są bardzo kaloryczne. Są to jednak puste kalorie. Zawierają dużo cukru. Cukier zaś to produkt pozbawiony witamin i innych składników odżywczych. Nasz organizm trawiąc cukier, pobiera te brakujące składniki ze swoich zapasów. Przez to tracimy np. duże ilości witamin z grupy B co sprzyja depresji. Nikt nie mówi, żeby wykluczyć je całkowicie  z diety. Możemy np. postanowić sobie, że tylko jednego dnia w tygodniu (polecam sobotę lub piątek) zjemy jedną, wybraną, słodką rzecz. A co zamiast słodyczy? Polecam różnego rodzaju owoce, warzywa i musli – czy to suszone, czy to świeże.

Jeżeli chcecie zrobić sobie słodyczowy odwyk, cofnijcie się do tego wpisu ==> http://freefaucet.info/przestac-jesc-slodycze/

RZUCĘ PALENIE

Zanim zdecydujemy się to zrobić pomyślmy jakie korzyści nam to przyniesie. Przede wszystkim, gdy rzucimy palenie odczujemy, że więcej pieniędzy zostaje nam w portfelu. Paczka papierosów obecnie kosztuje około 14 zł. Więc uświadommy sobie ile pieniążków rocznie puszczamy z dymem. To chyba najbardziej motywujący argument. Co jeszcze tracimy paląc? Nasze zęby stają się żółte, cera szarzeje, włosy  przestają błyszczeć a my…śmierdzimy na kilometr. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że od palenia bardzo ciężko się odzwyczaić. Nie polecam kupować żadnych tabletek, bo one też zawierają nikotynę, a przecież od niej jesteśmy uzależnieni. Po prostu z każdym dniem palmy mniej. Przykładowo: Palisz dziennie paczkę? Pal pół. Palisz 10 papierosów? Pal 5. W końcu przyjdzie taki dzień, że nie zapalisz żadnego. Co jeszcze? Zastępuj papierosy gumą do żucia, landrynkami czy czymkolwiek.

PRZYŁOŻĘ SIĘ DO NAUKI I ZNAJDĘ HOBBY

Pamiętajmy, że człowiek to nie tylko ciało, ale także dusza i umysł. Wbrew pozorom (przynajmniej według mnie) inteligencja też jest sexy. Więc jeśli mamy problem z nauką i przyswajaniem wiedzy albo nie mamy a po prostu nam się nie chce to zmieńmy to. Tak naprawdę od wyników w nauce zależy nasze przyszłe życie i praca. Jeśli teraz się do tego przyłożymy to za parę lat będziemy wykonywać wymarzony zawód i będzie on przyjemnością. Możemy sobie także postanowić, że przyłożymy się do nauki jakiegoś języka obcego. Oprócz nauki, bardzo ważne jest również hobby, czyli coś co lubimy i sprawia nam przyjemność. Jeśli go nie mamy to wystarczy je znaleźć. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór…

To były moje propozycje na postanowienia noworoczne. Jakie są wasze? Jakie macie cele, co chcielibyście zmienić? Piszcie w komentarzach, jestem bardzo ciekawa! 🙂 Przyznajcie się, jakie postanowienie noworoczne wybieracie co roku i często jest się Wam do niego zmobilizować? 🙂

PS: DOŁĄCZCIE DO NOWEGO WYDARZENIA TRENINGOWEGO I ĆWICZCIE RAZEM Z NAMI! W grupie zawsze jest więcej motywacji! 🙂  ===> 

Pozdrawiam,

Roksana

*** Roksana – czytelniczka bloga, która czasami będzie pomagała mi w pisaniu postów ***