Każda z nas marzy o płaskim brzuchu, niestety nie każda z nas ma czas na to, żeby wyjść na siłownię. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kilka fajnych ćwiczeń, które możecie wykonać w domu i które na pewno wzmocnią Wasz brzuch.

Zacznijmy od najbardziej znanego i banalnego ćwiczenia, jakim są brzuszki. Niestety nie zasługują one na miano najlepszych ćwiczeń na brzuch ale bez wątpienia, muszą pojawić się w tym zestawieniu.

1. Brzuszki

Kładziemy się na podłodze. Uginamy nogi w kolanach. Część lędźwiowa musi być przyciśnięta do podłoża. Dłonie kładziemy na klatce piersiowej (skrzyżowane). Unosimy klatkę piersiową lekko do góry. Podczas napięcia mięśni wykonuj wydech, najlepiej ustami, a przy rozluźnieniu wdech nosem. Pamiętajcie, nie wolno wstrzymywać powietrza!

2.Przekładanie nóg na bok

Kładziemy się na podłogę, ręce szeroko nogi do góry i przenoszę biodra z jednej strony na drugą, nogi mają nie dotykać podłogi.

3. Plank

Tuta odsyłam Was do całego wpisu poświęconego właśnie plankowi —> klik. Koniecznie się z nim zapoznajcie. 🙂

4. Kółka

Kładziemy się na podłogę, ręce wzdłuż tułowia, nogi do góry i zataczamy nimi kółka. Napinamy brzuch,odcinek lędźwiowy przyklejony do powierzchni. 10 powtórzeń w lewo i póżniej zmieniamy na prawo i kolejne 10 powtórzeń

5. Scyzoryki

Kładziemy się na plecach wyciągamy ręce i nogi i do góry równocześnie unosimy  ręce i nogi do góry odrywamy plecy od podłogi.

6.Unoszenie bioder

Kładziemy się na podłodze, uginamy nogi w kolanach potem nogę zakładamy na udo i lekko unosimy biodra do góry. Wykonujemy 20 powtórzeń. Inną wersją tego ćwiczenia jest unoszenie bioder ku górze z prostymi nogami.

Pamiętajcie, że same ćwiczenia za dużo nie dadzą. Potrzebna jest też dobra dieta i motywacja, której znajdziecie obok siebie mnóstwo. Musicie tylko chcieć ją dostrzec.  Na ćwiczenia rzeźbiące brzuch powinny pozwolić sobie osoby, które spaliły już większą część tkanki tłuszczowej – jeżeli są jej spore ilości, trzeba koniecznie wykorzystywać w trakcie treningu ćwiczenia cardio i treningi siłowe.

Co do diety, to wszystkie wskazówki znajdziecie w dwóch zakładkach na blogu. Jedna z przykładowymi jadłospisami ==>klik,  a druga z ważnymi, pomocnymi informacjami ===> klik.

Dajcie znać jakie są Wasze ulubione ćwiczenia na brzuch i koniecznie napiszcie gdzie najczęściej trenujecie? W domu, a może na siłowni?

Pozdrawiam,

Juliya