Mam dość! Urządzanie mieszkania nie jest tym, co sprawia mi przyjemność. No może oprócz kupowania jakiś drobiazgów. Ale wybieranie farby do ścian itp. jest dla mnie koszmarem. Teraz już wiecie dlaczego na blogu nie pojawiają się regularnie wpisy. Po prostu zaczyna brakować mi czasu. Czuję się przemęczona, a na samą myśl o przeprowadzce, robi mi się nieprzyjemnie. Od kilku dni mieszkamy na kartonach. Nic nie można znaleźć po prostu koszmar! Już nie mogą doczekać się , aż nasze nowe cztery kąty będą idealne. Brakuje mi trochę pomysłów na dodatki, dlatego postanowiłam poprosić Was o pomoc. Wam najbardziej ufam i liczę, że pomożecie mi znaleźć jakieś ciekawe rozwiązania.

Zacznijmy od dużego pokoju. Tutaj zostawiłam duże  pole do popisu swojemu Partnerowi. Nie chciałam, żeby się tylko przyglądał. Zależało mi na tym, żeby również stworzył pomieszczenie idealne, które jego zdaniem zasługuje na medal. Nie było to łatwe. Na pewno większość z Was wie jak faceci potrafią być uparci. Zaczynaliśmy od czarnego skórzanego, wielkiego narożnika, który na początku udało mi się wybić z głowy i zastąpić kolorem jasnego beżu. Na samym końcu stanęło na stonowanej czerwieni, która będzie jedynym kolorowym meblem w tym pomieszczeniu. No i teraz mam problem z dodatkami. Na podłodze są dość ciemne panele, meble również są ciemne – kolor wenge z dodatkami czarnego szkła. Mogliśmy pozwolić sobie na ciemne meble, ponieważ do pomieszczenia wpada duża ilość światła. Ściany będą jednolite w kolorze jasnej szarości. Ale takiej prawdziwej szarości, nie podchodzącej pod niebieski. Jak już wspominałam wcześniej na tę chwilę jedynym kolorowym akcentem będzie czerwony narożnik. I teraz pojawia się kilka pytań.

1) Na jednej ze ścian chciałabym nakleić naklejkę. Mam tylko problem czy lepiej wybrać czarny napis na szarej ścianie czy postawić na biały? Na samym końcu wpisu pokażę Wam jak to sobie wyobrażam.

2) Włochaty dywan przy narożniku. Jaki wybrałybyście kolor? Chciałam pójść w coś jasnego, ale nie mam zielonego pojęcia co będzie dobrze wyglądało?

3) Dodatki to jet kolejny problem. Całość będzie utrzymana w szarości, czerni, czerwieni i może bieli, z tym ostatnim nie jesteśmy pewni. Na co Waszym zdaniem warto postawić? Zależy mi na tym, żeby było dużo zdjęć, mało bzdetów na półkach. Ewentualnie jakieś kwiaty, wazony itp. Co o tym sądzicie? Myślałam jeszcze o białych zasłonach, które mogła się bardzo dobrze komponować z siwą ścianą, ciemnymi meblami i czerwonym narożnikiem. 

motywator_51eeacf890dd94.87801636

Teraz chciałam przedstawić Wam koncepcję sypialni. Będą tam białe meble w błysku z dodatkiem takich koniakowych wstawek, które idealnie pasują do podłogi (możecie je zobaczyć jako zdjęcie główne tego postu). Na ścianie jasny kolor (na dole podgląd). Nad łóżkiem chciałabym, żeby również pojawiła się naklejka. I tutaj problemem znowu jest jej kolor. Napis w czarnym kolorze moim zdaniem może się nie sprawdzić, według mojego Partnera będzie najlepszy. Jeżeli chodzi o dodatki, nie mam koncepcji. Chciałabym tylko ramki na zdjęcia, lampki nocne, dużo poduszek na łóżku, zasłony do okna i najważniejsze – krzesło do toaletki. Jeżeli macie jakiś pomysł na jakie dodatki, w jakim kolorze powinnam postawić, dajcie znać.

śnieżka

Jeżeli chodzi o kuchnię, to w ogóle nie mam na razie pomysłu i nie myślę o niej. Wiem tylko jedno, że jest ona otwarta na duży pokój i musi jakoś ładnie współgrać z tym, co tam będzie. Jakiego koloru szafki wybrałybyście? Dużo osób proponuje czerwone z czarnymi blatami ale ja nadal nie wiem i ciągle nie jestem przekonana.

Znalazłam kilka inspiracji, które nawet mi się podobają. Ale nadal nie wiem czy to dobry trop. Może Wy będziecie umiały coś mi podpowiedzieć.

http://fortikur.com/wp-content/uploads/2013/08/Black-and-Red-Kitchen-Design-Tools.jpg
http://fortikur.com/wp-content/uploads/2013/08/Black-and-Red-Kitchen-Design-Tools.jpg
http://www.hit-meble.com.pl/images/stories/gawin/meble-kuchenne-Londyn.jpg
http://www.hit-meble.com.pl/images/stories/gawin/meble-kuchenne-Londyn.jpg

Łazienka jest już zrobiona. Tam króluje w dużym stopniu taki delikatny beż i w mniejszym stopniu brąz. Moim zdaniem czysto, minimalistycznie czyli tak jak chciałam. Niedługo pokażę Wam zdjęcia. Musimy się tylko ogarnąć. Bo jak na razie nie ma co podziwiać. Same kartony i mnóstwo niepotrzebnych rzeczy.

Na pewno zastanawiacie się dlaczego tak ważne są dla mnie naklejki. To jest taki kompromis. Nie chciałam się zgodzić na 2 inny farby w jednym pomieszczeniu. Oprócz dużego pokoju, bo tam będą 2 rodzaje szarości, ale jeden będzie służył tylko do pomalowania (nie wiem jak to się fachowo nazywa) filarów i górnej części łączącej filar prawy i lewy. W związku z tym, że nie lubię jak 2 ściany są inne i kolejne 2 również., postawiliśmy na naklejki. Zobaczcie moje inspiracje.

http://karton7.lh.pl//aukcja/images/napisy/3.jpg
http://karton7.lh.pl//aukcja/images/napisy/3.jpg
http://www.ag-artdeco.pl/userdata/gfx/5f397bfb6bcd71a5ce34fa6bbf2ad09a.jpg
http://www.ag-artdeco.pl/userdata/gfx/5f397bfb6bcd71a5ce34fa6bbf2ad09a.jpg
http://ilikedesign.blox.pl/resource/in_this_house.jpg
http://ilikedesign.blox.pl/resource/in_this_house.jpg

Każda Wasza wskazówka jest dla mnie bardzo ważna. Tak naprawdę w ciągu kilku dni pojawiło się tyle koncepcji, że nie wiem już co wybrać. Liczę na Waszą pomóc. Czas goni, a ja nadal jestem na etapie tworzenia koncepcji i wybierania. Może któraś z Was ma czerwono czarne meble w kuchni? Jeżeli tak, proszę niech ta osoba da znać jak się sprawują. Za każdą wskazówkę bardzo dziękuję! 🙂 Naprawdę mi zależy na Waszej pomocy. Mogę na Was liczyć? 😉

Pozdrawiam,

Juliya