Chyba nie ma na świecie kobiety, która byłaby zadowolona z bryczesów. Niestety nie mam w nich nic estetycznego. Mimo tego wiele kobiet zmaga się z tym problemem i to nie zawsze ze swojej winy. Na szczęście z bryczesami można walczyć, a najgorsze co możecie zrobić, to zaakceptować je i w ogóle  nie próbować ich w sobie zmienić. W dzisiejszym poście znajdziecie listę ćwiczeń na znienawidzone bryczesy i kilka wskazówek, które pomogą Wam wygrać z nimi walkę.

Zacznijmy od tego co to są te nieszczęsne bryczesy?

Jest to tłuszczyk, który znajduje się po zewnętrznej stronie ud. Bardzo ciężko jest się go pozbyć. Zmagają się z nim zarówno kobiety otyłe jak i szczupłe. Właśnie w tym miejscu najwolniej spadają centymetry podczas tracenia na wadze. Chyba nikomu się one nie podobają, prawda? Dlatego trzeba głośno to powiedzieć PRZECZ Z BRYCZESAMI!

www.godealla.pl
www.godealla.pl

Jakie ćwiczenia mogą być dla nich najlepszym wrogiem?

W tym wypadku nie wolno unikać ćwiczeń cardio. To one będą naszym największym sprzymierzeńcem w tej walce. Najlepsze jest moim zdaniem bieganie, jazda na rowerze, rolkach (zimą można zamienić je na łyżwy) oraz skakanie na skaknce. Nie wiem czy pamiętacie, ale rolki naprawdę cudownie sobie z nim radzą, wystarczy wrócić do wpisu na temat ich zalet —> klik. Oprócz tego w planach treningowych powinny znajdować się:

  • przysiady,
  • wymachy nogami,
  • pilates- wspaniale wysmukla sylwetkę,
  • wszystkie ćwiczenia, które angażują zewnętrzną stronę ud do pracy,
  • nie wolno również zapomnieć o treningu siłowym!!!

Jak się odżywiać?

Tak naprawdę bez zdrowego odżywiania nie będzie ŻADNYCH efektów. To ono jest odpowiedzialne aż za 70% Waszego sukcesu. Dlatego tak ważny jest dobrze zbilansowany jadłospis. Na blogu znajdziecie całą kategorię poświęconą takim przykładowym jadłospisom ===> klik.

W walce z bryczesami na pewno nie pomogą Ci zbyt duże ilości tłuszczu zwierzęcego oraz węglowodany proste. Ograniczcie ich spożywanie. Wszystkie słodkie napoje zastąpcie wodą. Zadbajcie o to, żeby Wasz jadłospis był pełen warzyw i owoców.

Pamiętajcie również o odpowiedniej pielęgnacji. Dobre peelingi, nawilżające balsamy, masaże też mogą być Waszymi pomocnikami.

Połączenie zdrowego odżywiania, treningu cardio + ćwiczeń modelujących na zewnętrzną stronę ud MUSI przynieść efekty. U jednych szybciej, u drugich trochę później. Najważniejsze jest to, żebyście były cierpliwe i nie rezygnowały! Na pewno Wam się uda przynajmniej trochę zminimalizować osadzający się tłuszczyk w tym newralgicznym miejscu.

Stunning attractive fit teen near the window holding her knee and smile charming. Bright sunlight

Zmagacie się z problemem znienawidzonych bryczesów, a może jesteście kobietami, które wygrały już z nimi walkę? Podzielcie się swoimi sposobami na ich zmniejszenie. Może macie jakieś  ulubione ćwiczenia, które są w tym wypadku bardzo pomocne? Jeżeli tak, koniecznie się nimi podzielcie. Wiele osób poszukuje spraqdzonych informacji na ich temat, Pomóżmy sobie nawzajem. 🙂

Pozdrawiam,

Juliya