Marzysz o pięknym, zgrabnym, umięśnionym brzuchu? Wydaje Ci się, że robisz wszystko co w Twojej mocy, żeby osiągnąć wymarzony efekt? Ćwiczysz od dłuższego czasu i nie widzisz efektów? Musisz popełniać jakieś błędy. W dzisiejszym poście znajdziesz kilka mitów, które niejedna z Was stosuje podczas swoich treningów. Przeanalizuj swój trening brzucha i wyeliminuj wszystkie błędy:).

1) Brzuszki, brzuszki i jeszcze raz brzuszki

Niedawno przypadkowo w sklepie usłyszałam rozmowę dwóch młodych dziewczyn, które dzieliły się wskazówkami. Wyglądała ona mniej więcej tak:

Dziewczyna 1: Wiesz co? Moim postanowieniem noworocznym jest płaski brzuch do wakacji.

Dziewczyna 2: SUPER! Ja codziennie robię około 300 brzuszków. Wypróbuj sama!

Dziewczyna 1: A Ty robisz je w jednej serii?

Dziewczyna 2: Niekoniecznie. Na początku dzieliłam tą ilość na serię, a teraz wszystko zależy od mojego samopoczucia.

Dziewczyna 1: A robisz coś jeszcze oprócz tych brzuszków?

Dziewczyna 2: No co Ty! Nic nie robię! Brzuszki wystarczą. Spróbuj sama.

Oczywiście nie jestem w stanie powtórzyć całej rozmowy. Miałam ochotę odezwać się i wybić tym dziewczynom z głowy te głupoty. Mam nadzieję, że pamiętasz o tym, że tradycyjne brzuszki wpływają tylko na mięśnie proste Twojego brzucha. Robiąc same brzuszki nie zrzucisz z brzucha zbędnej tkanki tłuszczowej, a poza tym są ćwiczenia, które zdecydowanie lepiej działają na brzuch, są przyjemniejsze i mniej monotonne np. plank. Oczywiście nie zabraniam Ci robić brzuszków. Ale wykonywanie ich codziennie w ogromnej ilości nie przyniesie efektów. Liczy się jakość, a nie ilość.

2) Brzuch też ma prawo się znudzić

Na pewno kilkakrotnie zaobserwowałaś, że po około 2/3 tygodnia wykonywania tych samych ćwiczeń na mięśnie brzucha, przestają one na nie działać. Wyobraź sobie, że Twój partner codziennie przez 3 tygodnie przygotowuje Ci taki sam posiłek na obiad. Po kilku dniach masz dość, prawda? Tak samo jest z mięśniami. One nie cierpią monotonności. Staraj się co jakiś czas zmienić trening, kolejność wykonywanych ćwiczeń. Zaskakuj je, a na pewno szybciej zobaczysz wymarzone efekty.

3) Ćwiczę codziennie, szybciej zobaczę efekty

Jeżeli tak robisz, popełniasz wielki błąd. Każde mięśnie potrzebują odpoczynku. Tak samo jak Ty. Wyobraź sobie chodzisz do pracy/szkoły 7 dni w tygodniu? Oczywiście jest to możliwe. Ale sam dobrze wiesz, że wtedy Twoja wydajność znacznie się zmniejsza. Nie jesteś w stanie zrobić tylu rzeczy, które robisz jak jesteś wypoczęty. Mięśnie działają dokładnie tak samo. Ich wydajność z każdym pominiętym resetem maleje. Pamiętaj również, że Twoje mięśnie rosną jak odpoczywają.  Nie trenuj brzucha codziennie. Wystarczy co 2, 3 dni. Gwarantuję Ci że taki harmonogram treningów sprawi, że szybciej zobaczysz efekty.

4) Najpierw spalamy, później rzeźbimy

O tym powinien pamiętać każdy. Pamiętajcie, że nie powinno się robić pięknego kaloryfera pod warstwą tłuszczu. Po pierwsze będzie on nieestetycznie wyglądał, a po drugie później podczas spalania zaległej tkanki tłuszczowej zniszczysz swoje efekty pracy. W Twoich treningach nie powinny się znajdować TYLKO ćwiczenia na brzuch ( nawet jeżeli zależy Ci tylko na tej części ciała ). Nie możesz zapomnieć o ćwiczeniach siłowych, które również pomagają spalić tkankę tłuszczową ( możesz na ten temat poczytać TUTAJ ===>Trening obwodowy – klik ) i treningach cardio.

Mitów dotyczących brzucha jest znacznie więcej. W dzisiejszym poście przedstawiłam te, które są najczęściej popełniane. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że są to karygodne błędy, których KAŻDA osoba powinna unikać. Jestem ciekawa jak wygląda Twój trening brzucha? Jak często ćwiczysz te mięśnie i jakie ćwiczenia najczęściej stosujesz? Jeżeli masz jakieś dodatkowe rady dla początkujących, zostaw je w komentarzu. Wielu osobom mogą się przydać:). Jeżeli masz ochotę, zapoznaj się z najlepszymi moim zdaniem ćwiczeniami na mięśnie brzucha ===> Najlepsze ćwiczenia na rzeźbę brzucha – KLIK. Podziel się z nami swoimi ulubionym ćwiczeniami na tę partię ciała. Z chęcią urozmaicę swoje trening:). Zróbmy taką listę najlepszych ćwiczeń na brzuch. Pomożecie?

Pozdrawiam,

Juliya